To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

PRELEGENTKI


Ewa M. Pigna - CTO Lenel, Climate, Controls & Security, United Technologies Corp. (UTC), Pittsford, NY, laureatka prestiżowej nagrody 2016 technology Woman of the Year.

Ewa Pigna rozpoczęła karierę zawodową w firmie IBM w Boca Raton na Florydzie pracując jako programistka przy projektach związanych z robotyką. W 1986 roku przeniosła się do CASI, nowo powstałej firmy zajmującej się produkcją najwyższej klasy systemów kontroli dostępu dla klientów korporacyjnych. Zajmowała szereg stanowisk technicznych, od programisty, kierownika działu kontroli jakości, kierownika ds. rozwoju oprogramowania po wiceprezes ds. technologii.

W 2002 roku rozpoczęła pracę w GE, gdzie stale poszerzała swoje umiejętności praktyczne i przywódcze w branży technicznej piastując szereg stanowisk, w tym wiceprezes ds. technologii.

W 2008 roku Ewa uzyskała status głównego inżyniera w biurze kierownika technicznego. Jako ekspert dysponujący dogłębną wiedzą w swojej dziedzinie, Ewa skupiała się na wprowadzaniu strategii wzrostu dla technologii bezpieczeństwa firmy GE w produktach zintegrowanych jednocześnie rozwijając swój talent techniczny w ramach swojej pracy.

W 2010 roku Ewa zaczęła pracę w firmie United Technologies w dziale UTC Fire & Security. W grudniu 2010 roku, w uznaniu jej głębokiej wiedzy w zakresie architektury oprogramowania i zasług dla firmy, uzyskała status partnera UTC. Ewa stała się mentorem wielu kobiet zatrudnionych w branży technologicznej w firmie UTC i przystąpiła do tej społeczności poprzez wsparcie dla imprez programu STEM (Science Technology Engineering Mathematics).

W 2013 roku Ewa przyjęła role kierownika technicznego jako CTO firmy Lenel i przeniosła się do Pittsford w stanie Nowy Jork. Skupia się na innowacjach i rozwoju nowych produktów oraz budowaniu partnerstw technologicznych z dostawcami elementów dopełniających całościowe rozwiązania firmy Lenel. Odkąd zaczęła pracować dla Lenel i przeprowadziłą się do Rochester, wspierała i brała czynny udział w wielu wydarzeniach związanych z technologią, które skupiały się na rozwoju kariery kobiet zatrudnionych w tej branży.

Ewa Pigna jest laureatką nagród GE Security CEO Award i GE Women in Technology Award. Uzyskała też szereg patentów w ramach swojej pracy w dziedzinie urządzeń mobilnych i oprogramowania związanego z bezpieczeństwem.

Niedawno, w 2016 roku, otrzymała nagrodę Rochester's Woman in Technology award przyznawaną przez lokalną społeczność.

Ewa Pigna jest absolwentką University of California w Los Angeles, gdzie uzyskała stopień licencjacki w dziedzinach matematyki i informatyki. 
Katarzyna Pakosińska - artystka kabaretowa, dziennikarka, aktorka i konferansjerka. Współzałożycielka i była członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Autorka serii książek o przygodach Maliny, w 2016 roku nagrodzona przez ZAiKS za debiut w dziedzinie twórczości dla dzieci.

Jest absolwentką warszawskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach uczęszczała również do dwuletniego studium dziennikarskiego. Następnie przez sześć lat była dziennikarzem oraz wydawcą programów w TV POLONIA. Współpracowała również z radiową Trójką.

Katarzyna Pakosińska prócz licznych występów estradowych, ma na swoim koncie również role filmowe ( m.in "Deborah" reż. R.Brylski), teatralne (m.in "Historia Manon Lescaux" reż W. Siemion), także spektakle telewizyjne ("Klimaty" reż. M.Łazarkiewicz.).

Jest autorką i współproducentką serialu dokumentalnego "Tańcząca z Gruzją" pokazywanego w 2009 roku w TVP oraz w gruzińskiej telewizji publicznej w 2015.

Jako konferansjerka prowadziła najważniejsze wydarzenia w Polsce (m.in KFPP Opole, Nagrody Ministra Kultury)

Dwukrotnie nominowana do tytułu Mistrz Mowy Polskiej.

Bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, jest jedną z ambasadorek organizacji Kwiat Kobiecości.

Szerokiej publiczności znana z bezpretensjonalnego uśmiechu i miłości do Gruzji.

Prywatnie miłośniczka muzyki, podróży i czekolady.

fot. Krzysztof Opaliński